Jenerik Domain Nedir, Satılık Jenerik Domainler Nasıl Bulunur?

Listeleniyor: Bloglar
Jenerik Domain Nedir, Satılık Jenerik Domainler Nasıl Bulunur?
2.263 Son Güncelleme: 10.08.2021 17:10
Domain arıyorum ama jenerik domain seçmek avantaj sağlar mı merak ediyorsanız bu sorunun yanıtını..

Jenerik Domain Nedir, Satılık Jenerik Domainler Nasıl Bulunur?

Domain arıyorum ama jenerik domain seçmek avantaj sağlar mı merak ediyorsanız bu sorunun yanıtını az sonra size veriyor olacağız. Hayata geçirilecek her bir proje öncelikle marka oluşturma ve marka bilinirliği sağlama yönünde planlanmalı ve buna göre çalışma yapılmalıdır. Peki, Jenerik domain nedir, Satılık jenerik domain arıyorum nerede bulabilirim?

Jenerik Domain Nedir?

Çekim eki almadan en yalın hali ile geçen tüm kelimeler jenerik domain olarak kabul edilmektedir. Üstelik çekim eki almasına rağmen farklı anlama bürünen kelimelerde jenerik domain olarak geçerli olmaktadır. Ancak burada hatırlatmamız gereken önemli bir husus var ki her bir kelimenin jenerik domain olarak bir pazar ya da marka değeri olamayacağıdır.

Bu konu ilk aşama da oldukça karışık gelmekte ve pek çok domain jenerik domain adı altında satışa sunulmaktadır. Öncelikle jenerik domain arıyorum diyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz demektir. Zira satılık jenerik domainler listemizi incelediğinizde projenize uygun bir domain bulabileceğinize eminiz.

Jenerik Domain Nasıl Olmalı?

Bir domainin jenerik olarak kabul edilebilmesi için belirli kriterleri karşılıyor olması gerekmektedir. Genel olarak domain uzantısı bu hususta önemli olmamakla birlikte jenerik domain satışı aşamasında belirli uzantıların daha yüksek ücretler ile satıldığını görmek mümkün olmaktadır. Peki, jenerik domain nasıl olmalı?

·         Jenerik domain olabilmesi için tek bir kelimeden oluşması gerekmektedir.

·         Kelimenin mümkün olduğunca kısa olması daha değerlidir

·         Jenerik domain olarak seçilecek olan kelimenin anlamı olması gerekmektedir.

·         Kelime ek alsa da farklı bir anlam ifade ediyorsa yine jenerik domain olarak kabul edilir.

·         Kısaltmalar da pek çok dilde jenerik domain sıfatı alabilmektedir.

Satılık Jenerik Domain Arıyorum Nerede Bulabilirim?

Jenerik domain satın al işlemi için en uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleri sunan alanadisepeti.com sitemizi kullanabilirsiniz. Farklı sektör ve alanlarda jenerik domainler satışa çıkarılmakta ve ödemesini yapar yapmaz domain transferi sağlanmaktadır.

Jenerik domain bulma aşamasında pek çok kişi oldukça zorlanmaktadır. Çünkü jenerik domainler kısa süre içerisinde kayıt edildiği için backorder yöntemi ile kayıt edilmesi yüksek bir maliyeti de beraberinde getirmektedir.

alanadisepeti.com jenerik domainler listemizde birbirinden değerli domainler yer almaktadır. Bu domainler arasında projenize uygun domain mevcut değilse ya da jenerik domain yatırımı yapmayı planlıyorsanız düşen jenerik domainler ya da düşecek jenerik domainler listelerini düzenli olarak takip etmeniz gerekmektedir.

Türkçe ya da yabancı dillerde ki kelime hafızanıza güveniyorsanız domain satışı yapan firmalar üzerinden manuel olarak jenerik domain kontrolü yapabilir, boşta yakaladığınız jenerik domainleri kayıt ettirebilirsiniz.

Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi her bir jenerik domainin piyasa değeri olacak diye bir kural yoktur. Jenerik domain değerinde talep, trend ve bilinirlik gibi çeşitli faktörler öne çıkarken domain uzantısının da önemi yadsınamaz. Bu nedenle her jenerik domain yatırımlık olarak kabul edilemeyeceği için özellikle domain yatırımcılarının dikkatli olmasını öneririz.

 


POPÜLER BLOGLAR

Domainler Günün Hangi Saati Düşer? Bloglar

Domainler Günün Hangi Saati Düşer?

4.709 20.08.2020 07:58
Alan Adı Nasıl Yakalanır ? Bloglar

Alan Adı Nasıl Yakalanır ?

4.409 20.08.2020 08:12
Değerli domain nasıl bulunur ? Bloglar

Değerli domain nasıl bulunur ?

3.566 20.08.2020 08:03

Ödeme Yöntemleri