Turhost Domain Transferi Nasıl Yapılır?

Listeleniyor: Bloglar
Turhost Domain Transferi Nasıl Yapılır?
1.482 Son Güncelleme: 10.08.2021 17:07
Turhost domain transferi, son derece kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Turhost Domain Transferi Nasıl Yapılır?

Turhost domain transferi, son derece kolay ve bir o kadar da pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Transfer işlemini başarıyla gerçekleştirebilmek için kayıt ve yenileme tarihinden itibaren en az 60 günlük bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bunların yanı sıra alan adınızda kesinlikle silinme sürecinde olmamalıdır.

Yukarıda yer alan ve standart olarak kabul edilen kriterleri taşıyan kişiler, alan adı bilgilerini doğru bir şekilde sisteme yazarak transfer sürecini başlatabilmektedir. Peki, Turhost domain transferi nasıl yapılır? Dilerseniz, Turhost kullanıcıları tarafından merak edilen bu sorunun yanıtını gelin ayrıntılı olarak birlikte inceleyelim. 

Adım Adım Turhost Domain Transferi Süreci

Turhost domain transferi işlemleri için aşağıda anlatılan adımları takip edebilir ve bu adımları uygulayarak transfer işlemlerini oldukça kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İşte, adım adım domain transfer süreci…

  • Alan adınızı Turhost hesabınıza transfer edebilmek için öncelikli olarak müşteri yönetim paneline girmeniz gereklidir.
  • Müşteri yönetim paneline giriş yaptıktan sonra alan adları seçeneğine tıklayınız.
  • Alan adı seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza mini bir menü gelecektir. Karşınıza gelecek olan bu menüde yeni kayıt/transfer seçeneğine tıklayınız ve işleme devam ediniz.
  • İşleme devam ettikten sonra domain sorgulama ekranı açılacaktır. Söz konusu açılan ekrana domain adresinizi yazınız ve sorgula butonuna basınız.
  • Sorgula butonuna bastıktan sonra transfer butonu karşınıza gelecektir. Süreci başarıyla devam ettirebilmek için karşınıza gelen transfer butonuna tıklayınız.
  • Söz konusu butona tıkladıktan sonra domain adınız sepete otomatik olarak eklenecektir. Transferi tamamlayabilmek için sepette bulunan tamamla butonuna basınız.
  • Ardından kullanım sözleşmesini kabul ediniz ve siparişi tamamla butonuna tıklayınız.
  • Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra, son olarak ödeme ekranı karşınıza gelecektir. Söz konusu ödeme ekranında domain transferi ödemesini yaparak işlemi tamamlayınız.

Transfer işlemini tamamladıktan sonra mutlaka transfer kodunuzu sisteme girmeli ve domaininizi aktif hale getirmelisiniz. Söz konusu bu işlemler, ortalama 5 ile 7 gün sürebilmektedir.

Turhost domain transferi yukarıda da görüldüğü üzere oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Sizlerde domain transfer işlemleri için hazırladığımız bu içeriği okuyabilir ve transfer sürecini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, transfer süreci hakkında destek almak için Turhost ile iletişime geçebilir ve gerekli desteği 7 gün 24 saat boyunca alabilirsiniz.

Alan Adı Fiyatları Ne Kadar?

Domain arıyorum kelimesini hiç kuşkusuz son dönemlerde oldukça sık duymuşsunuzdur. Birçok kişi uygun fiyata yeni domain kaydı yapabilmek için çeşitli firmaları araştırmaktadır. Bu firmalardan biri de Turhost firmasıdır. Turhost firması, oldukça uygun fiyata müşterilerine yeni domain kayıt fiyatı sunmaktadır.

alanadisepeti.com olarak da uygun fiyatlara domain satışı gerçekleştirmekteyiz. Üstelik 4 harfli domain ve jenerik domain listelerimizde hem bütçenize hem de hayallerinize uygun pek çok domain alternatifi yer alıyor. Satışta bulunan yüzlerce domain arasından mutlaka projenize uygun bir domain olacaktır, incelemenizi tavsiye ederiz.

 


POPÜLER BLOGLAR

Domainler Günün Hangi Saati Düşer? Bloglar

Domainler Günün Hangi Saati Düşer?

4.710 20.08.2020 07:58
Alan Adı Nasıl Yakalanır ? Bloglar

Alan Adı Nasıl Yakalanır ?

4.409 20.08.2020 08:12
Değerli domain nasıl bulunur ? Bloglar

Değerli domain nasıl bulunur ?

3.567 20.08.2020 08:03

Ödeme Yöntemleri