Jenerik domain mi ? Keyword domain mi ?

Listeleniyor: Bloglar
Jenerik domain mi ? Keyword domain mi ?
1.519 Son Güncelleme: 25.05.2021 13:02
Domain seçimi yaparken jenerik mi yoksa keyword mü tercih edilmeli ?

Marka oluşturmak için illa jenerik domain sahibi olmak gerekmiyor önümüzde 10 larca 100 lerce örnek mevcut en büyük markalara bakabiliriz. N11 , Trendyol , Hepsiburada , Gittigidiyor ve daha bir sürü örnekler gibi.

Önemli olan husus akılda kalabilirliği ve dile yatkın olabilmesi sonrasında sizin reklama ve markanızı destekleyici diğer tüm unsurlara vereceğiniz çabaya bağlıdır.

Domain ararken aranma hacmi, DA ve PA değerleri gibi unsurlarda belli bir oranda önemlidir ancak bir marka oluşturmak için bunların %10 dan fazla önemi yoktur.

Bütçe probleminiz yoksa kısa olacağı ve telaffuzu kolay olacağı için tabi ki Jenerik olan domainler daha mantıklı olacaktır. Ancak bu tarz domainler brokerler için daha maliyetli olduğundan son kullanıcıya satış rakamları da oldukça yüksek olabilmektedir.

Öncelikle tartmanız gereken değerler projenizin ne kapsamda büyük olacağı ve markanıza ne kadar bütçe ayırdığınız olacaktır. Buna bağlı olarak tan yüksek bütçe ayırdığınız bir proje için tabi ki Jenerik domain > Marka olabilir akılda kalıcı kısa domain > Telaffuzu kolay kısa domain sıralamasına göre mantıklı tercihler yapmanız sizin açınızdan marka olabilirliğinizi çok daha hızlılaştıracaktır.

Marka odaklı ve piyasaya göre çok daha uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz fırsat domainlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.


POPÜLER BLOGLAR

Domainler Günün Hangi Saati Düşer? Bloglar

Domainler Günün Hangi Saati Düşer?

4.085 20.08.2020 07:58
Alan Adı Nasıl Yakalanır ? Bloglar

Alan Adı Nasıl Yakalanır ?

3.827 20.08.2020 08:12
Değerli domain nasıl bulunur ? Bloglar

Değerli domain nasıl bulunur ?

3.159 20.08.2020 08:03

Ödeme Yöntemleri