Whois

Listeleniyor: Bloglar
Whois
1.762 Son Güncelleme: 22.04.2021 23:00
Whois nedir ? Whois sorgulama ne demektir ?

Domain Whois Sorgusu Nedir?

Domain kayıt tarihi, domain bitiş tarihi, domain kayıtlı firma, domain kime ait gibi detayları arıyorsanız bu yazımızda anlaşılır ve detaylı bir şekilde sizlere aktarıyor olacağız.

Domain whois kaydı detaylarında kayıt tarihi, bitiş tarihi, hangi firmada barındığı, kayıt yapan aracı kuruluş varsa onun detayı ayrıca kayıt eden kişi whois gizleme özelliğini aktif etmediyse isim, soyisim, adres, telefon ve mail gibi birçok detaya ulaşabilirsiniz.

Gizli Domain Whois Bilgisi Hakkında

Gizli whois bilgisi bulma gibi bir şansınız maalesef bulunmamaktadır. Ancak kayıtlı olduğu firmaya varsa aracılık hizmeti bedeli ödeyerek yoksa direkt mail atarak domainle alakalı teklif sunabilirsiniz.

Whois bilgisi gizli olan domainlerin detaylarını firmalar kesinlikle paylaşmamaktadır.

Whois detayları her firmada farklı olarak görüntülenebilmektedir. Bazı firmalar sadece kayıt tarihi, bitiş tarihi, kayıt eden aracı kuruluş ve barındığı firma şenlinde ana detayları vermektedir.

Domain Whois Log Kayıtları

Özellikle yeni kaydedeceğiniz domainde Whois sorgusu sırasında çoğu firmanın log tutmasıdır, yani siz yeni kaydedeceğiniz bir domaini sorguladığınızda firma log kayıtları üzerinden kontrol edip değerli bir domainse sizden önce kaydediyor ve emeğiniz boşa gitmiş oluyor.

Websitemiz üzerinden log kaydı tutulmadan sizlere ücretsiz olarak whois sorgulama hizmeti vermekteyiz.

Ana Kategorilerimiz üzerinden Menüler kısmı altından Whois alanına kolayca ulaşıp detaylı whois sorgusu işlemini basit ve güvenli şekilde yapabilirsiniz.


POPÜLER BLOGLAR

Domainler Günün Hangi Saati Düşer? Bloglar

Domainler Günün Hangi Saati Düşer?

4.085 20.08.2020 07:58
Alan Adı Nasıl Yakalanır ? Bloglar

Alan Adı Nasıl Yakalanır ?

3.827 20.08.2020 08:12
Değerli domain nasıl bulunur ? Bloglar

Değerli domain nasıl bulunur ?

3.158 20.08.2020 08:03

Ödeme Yöntemleri