Domainlere Yabancıların Yatırımları

Listeleniyor: Bloglar
Domainlere Yabancıların Yatırımları
1.750 Son Güncelleme: 22.04.2021 22:17
Bir diğer ismi alan adı olan domainlerin yatırımcıları doğru hareket ettiklerinde milyarlarca lira kazanabiliyorlar. Bunun için elbette güçlü bir öngörüye sahip olmak gerekiyor.

Domainlere Yabancıların Yatırımları

Bir diğer ismi alan adı olan domainlerin yatırımcıları doğru  hareket ettiklerinde milyarlarca lira kazanabiliyorlar. Bunun için elbette güçlü bir öngörüye sahip olmak gerekiyor. Bu öngörü sayesinde yatırımcı ileride popüler olabilecek domainleri öngörüp yatırım yapabiliyor. Yabancılar domain yatırımı yaparken belli taktikleri izlemektedir. Özellikle pazarlara yönelik domain alımı yabancılar arasında çok popüler bir durum.

En Çok Aratılan İsimler Kullanılmalıdır

Domaine kimin ihtiyacı varsa bunun da analizi yapılmaktadır. Pazar içerisinde domaine kim para verebilir, internet üzerinden hangi alanlarda para kazanılıyor gibi analizlere başvurulmaktadır. Analizler bununla sınırlı kalmamaktadır. Yabancılar hangi alanda yatırım yapacaksa o alanın kelimelerini de analiz ettirmektedir. Dünya genelinde hangi kelime ne kadar aratılıyor bunun araştırılması domain satımında fazlaca iş görmektedir. Bunun tam tersi mantıkla bazı kelimelerin az aratılması ileride popüler olmayacağı anlamına gelmemektedir. İleride popüler olma ihtimali de göz önünde bulundurulmaktadır.

Uzun kelimeler yerine kısa kelimeler hem aratılmakta hem tercih edilmektedir. Anlaşılması kolay isimler kolay aratıldığından arama listesinde listebaşı olmaktadır. Bu durum tıklama sayısının artması demektir. Yabancılar ilk etapta com alımı üzerinden işe girişmektedir. Sebebi ise az önce bahsettiğimiz gibi hem kısa ve anlaşılır olması hem de en çok bu domainin kullanılır olmasıdır. Site aramalarına dikkat ettiğinizde genellikle com kullanılmaktadır. Yabancı yatırımcılar domain yatırımı işine girdiklerinde analizlerle beraber çeşitli araçlarla etki alanı hesabı da yaparlar. Yatırım yapacakları domain ne kadar etkili, yapılan yatırım değer mi değmez mi bu araçlar sayesinde öğrenilebilir. En popüler değerlendirme aracı Estibottur. Estibot üzerinden bu değerlendirmeyi yapan yatırımcılar önlerini rahatlıkla görmektedir. Ayrıca bir diğer hamleyi de bu verilere göre yapmaktadır.

Özel Oluşturulan Domainler Tercih Edilebilir

 Yabancı yatırımcılar farklı olanla ilgilenmeyi daha çok sevmektedir. Bu durum popüler olabilme ihtimalinin göz önünde bulundurulmasından kaynaklanmaktadır. İnternet kullanıcısının farklı ve kullanılır olana yönleneceği de hesaba katıldığında farklı olanın cazibesi de olmaktadır. Özellikle yeni trend sayıların kullanıldığı domainlerdir. Her şeyin özel olması anlayışı ile sitelerin önemli tarihlere, anlam içeren sayılara yönelmesi söz konusudur. Yabancı yatırımcılar da öngörüde bulunarak özel tarihleri içeren domainleri değerlendirmektedir. Bir diğer seçenek ise şirket, şirket ve coğrafya adının birleşimiyle oluşan domainlerdir. Yabancı yatırımcılar hukuksal kuralları çiğnemeden şirket isimlerinin yer aldığı domainlere yatırım yapmaktadır. Özellikle o domaine hitap eden bir iş sahası oluştuğunda rahatlıkla kullanılabilir.

Daha spesifik hale getirilmek istendiğinde bölge adı da eklenebilir. Karışıklık çıkmaması ve hukuk kurallarına ters düşmeme adına böyle bir uygulamaya gidilmektedir. Yatırımcılar da hukukçularla fikir birliği içinde olduklarından doğru domainleri seçerek yatırımlarını gerçekleştirirler. Bölge adları sadece ülke, şehir olarak düşünülmemelidir. Bazen mahalle adının bile domainlerde kullanıldığını görmekteyiz. Ancak yabancı yatırımcılar yeni üretim olan hizmetlerin kullanıldığı kelimeleri tercih etmektedir. Ek olarak bunları anlatan ve ilgili olan kelimelerin olduğu domainler de markaj altındadır. Domain yatırımı bunların göz önüne alınmasıyla yapılmaktadır.


POPÜLER BLOGLAR

Domainler Günün Hangi Saati Düşer? Bloglar

Domainler Günün Hangi Saati Düşer?

4.085 20.08.2020 07:58
Alan Adı Nasıl Yakalanır ? Bloglar

Alan Adı Nasıl Yakalanır ?

3.827 20.08.2020 08:12
Değerli domain nasıl bulunur ? Bloglar

Değerli domain nasıl bulunur ?

3.159 20.08.2020 08:03

Ödeme Yöntemleri