E-Posta destek@alanadisepeti.com
Satışı gerçekleşmiş en pahalı Domainler

                

Sizler için 2019'da satışı yapılan en pahalı domainleri derledik. Bu domainler şu şekildedir;

  1. 30.000.000 USD'lik fiyatıyla dudak uçuklatan Voice.com

Senelerdir bu derece büyük bir fiyata domain satılmamıştı. 300 bin dolarlık satışıyla son zamanların satılan en pahalı domaini olma ünvanına sahip oldu.

  1. Uzun süre sonra 3,000,000 USD'ye satılan California.com

California.com, 3 bin dolara yeni sahibine satılarak 2019 yılının satılan en pahalı ikinci domaini oldu.

  1. 1.500.000 USD'lik fiyatıyla son yılların en pahalı 3 karakterli domaini Eko.com

Tamda anlatmış olduğumuz gibi, az karakterli domainlerin bulunması çok zor olduğundan bahsetmiştik. Eko.com satış fiyatıyla bu söylemimizi destekler nitelikte bir örnek.

 

2019 senesi domain pazarı için büyük yatırımların ve ticaretlerin senesi olmuştur. Yüksek satış rakamları insanların ilgisini topladığı gibi, bu sektöre giren sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır. Genişleyen pazarda pastadan en büyük dilimi tabiki bu işe ilk girenler almaktadır.

Gelmiş geçmiş en pahalı domain satışları ise şu şekildedir;

  • 49.7 Milyon Dolar fiyatıyla CarInsurance.com

Araçlar için sigorta hizmeti veren bu websitesi, tarihte bilinen satışı yapılmış en pahalı domain olma ünvanını günümüze kadar korumayı başarmış. Uzun zamanda geçilebilecek gibi durmuyor.

  • 35.6 Milyon Dolar'a satılan Insurance.com

Gene CarInsurance.com ile aynı sektörde olan Insurance.com, sigortacılık piyasasında büyük bir isim olmuş durumda.

  • 35 Milyon Dolar'a satılan VacationRentals.com

Tatil sektöründe ciddi bir isim haline gelmiş olan VacationRentals.com, 2007 senesinde 35 Milyon Dolar'a satılmış ve adından çokca söz ettirmişti.

 

Listemizden de görüleceği gibi seçkin domainlerin hemen hemen tamamının ortak özelliği tek kelime olmasıdır.  Tabi anlamlı olanlar ve az karakterli domainlerde gayet değerlidir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte gelişen domain sektöründe son yıllarda yaşanan gelişmelerden bahsettik. Bu rakamlar ne ilk ne de son olacaktır. İlerleyen senelerde bu rakamların çok daha üstüne çıkılacağını tahmin ediyoruz.

 

Tarih : 28.12.2019
Ekleyen : Editör
En Çok Okunan Haberler
Domainler günün hangi saati düşer
30.12.2019
Kayıt etmeyi planladığınız domain var ancak günün hangi saati içerisinde yeniden kayıt edilebilecek duruma geldiğini bilmiyorsanız aşağıdaki tablodan .com .net .org ve çok daha fazlası domainin hangi saatte boşa düştüğünü kontrol edebilirsiniz.
Alan Adı Nasıl Yakalanır ?
28.12.2019
Teknoloji her geçen gün gelişmekte, teknolojinin gelişmesiyle birlikte de yeni iş alanları, yeni gelir kapıları açılmaktadır. Artık ticaret yaya olarak gezilen işyerleri, mağazalardan ibaret olmaktan çıktı. Özellikle ticari amaçlı kurulmuş bir firmaysanız bir internet sitenizin olması elzemdir. Bu sebeple ticari firmaların neredeyse tamamı, özel kişilerin ise bir çoğu internet sitesine sahiptir.
Backorder Nedir? Nasıl Yapılır? Nereden Yapılır?
28.12.2019
Alan Adı Sahipleri Sürelerini Yenilemezse, Domain Düşer
Domain - Alan Adı Uzantıları
28.12.2019
Teknoloji çağında olduğumuz yıllarda, artık hemen hemen tüm işletme ve kurumların, bireysel kişilerin ise birçoğunun internet adresi vardır. İnternetin kullanılmaya başlandığı ilk yıllarda alan adı uzantısı olarak “.Com” bilinirken, günümüzde “.com”, “.net”, “.org” gibi uzantılar akıllara kazınan, uzantı dendiğinde akla ilk gelen seçeneklerdendir. İnternet alanlarının gittikçe artması sebebiyle “.
Satışı gerçekleşmiş en pahalı Domainler
28.12.2019
Son zamanlarda insanların büyük ilgiyle takip ettiği domain piyasası, özellikle büyük satış rakamlarıyla bir hayli ilgi çekmektedir. Domain pazarı bu kadar ünlü olmadan önce, bu işi keşfedip ileriye dönük yatırım yapan kişiler, inanılmaz servetlere sahip oldular. Tabi bununla birlikte popüler bir iş kolu olan domain piyasasında artık istediğiniz domainin .com ve .net uzantılarını almak hemen hemen
facebook takip
Twitterda Takip Et
whatsapp