E-Posta destek@alanadisepeti.com
Domain - Alan Adı Uzantıları

 

.CLUB

En çok tutulmuş, en yeni alan adı uzantılarından biridir. Bir proje olarak alınıp kullanılabilir, iş alanınızla alakalı olarak ilgi çekici bir isim olabilecektir. Yepyeni bir alan olduğundan dolayı, “com, net, org” gibi uzantılarda bulamadığınız alan adlarını bu uzantıda bulma şansınız yüksektir. Yalnızca “club” anahtar kelimesi bile aratılabilecek bir seçenektir. Böylelikle SEO uzmanları tarafından tespit edilen anahtar kelimelerin alan adında bulunması sağlanabilir. Böylelikle hem daha kolay bulunabilen hem istediğiniz alan adını alabilmenizi sağlar.

 

.ME

“Me” kelimesi, İngilizce “ben” demektir. Bu uzantı ile çok başarılı ve ilgi çekici tamlamalar yapılabilir. Kişisel internet sitenizi kurabilir, kişisel verilerinizi beğenilere sunabilirsiniz. Binlerce boş alan adı olan bu uzantıda arama motorlarında reyting rakamınızı yükseltebilirsiniz.

.FUN

“Fun” kelimesi, İngilizce “eğlence” demektir. “Fun” uzantısı ile eğlence sektörüne balıklama bir dalış yaparak muhteşem fikirlerle alan adlarına kavuşabilirsiniz. Binlerce boş alan adından birini seçerek, ilgi çekici ve anahtar kelimelerle uyumlu internet sitesi alabilirsiniz.

.XYZ

2011 yılında domain uzantıları arasında yerini almıştır. Son çıkan uzantılar arasında en çok tutulan uzantıdır. Kişisel sayfalardan, ansiklopedik bilgilere, paylaşım sitelerinden bloglara kadar çok fazla çeşitte internet sitesi uzantısı olabilir. Popüler olması ve kısıtlı bir tanımı olmaması sebebiyle gelecekte en çok tutulacak uzantılardan biri olacağı iddia edilmektedir. Binlerce boş alan adı ile bir proje yapabilir, Seo uzmanlarının anahtar kelimelerini de kullanarak, arama motorlarında kolayca yükselebilecek siteler geliştirebilirsiniz.

.SİTE;

Yeni nesil domain uzantılarından biridir. Hem akılda kalıcı, hem her türlü içerikle uyumlu bir kelimedir. Seo uzmanlarının en çok kullandığı ve aradığı anahtar kelimeleri içeren internet siteleri tasarlayabilir, bir proje olarak alabilirsiniz. Yeni nesil uzantılar içerisinde en çok kullanılanı olduğundan dolayı, alan adları dolmadan alınarak, arama motoru reytinglerinde yükselebilirsiniz.

 

.ONLINE Uzantısı;

Tüm dünyada, tüm dillerde en kolay anlaşılabilecek uzantılardan biridir. Online satış sitelerinden paylaşım sitelerine kadar her türlü alan adı için uygundur. Akılda kalıcı bir jenerik uzantıdır. Hala boş olan binlerce alan adından birini alarak, arama motorları sıralamasında hızlıca yükselebilirsiniz.

 

Eski alan adlarının büyük bir çoğunluğunun alındığı ve doldurulduğu internet mecrasında, yeni ve daha anlamlı uzantılarla trend olabilecek alan adları satın alabilir. Bunlarla projeler yapabilir, hızlı yükselişler gerçekleştirebilir, daha önceden almak isteyip alamadığınız alan adlarına ulaşabilirsiniz.

Tarih : 28.12.2019
Ekleyen : Editör
En Çok Okunan Haberler
Domainler günün hangi saati düşer
30.12.2019
Kayıt etmeyi planladığınız domain var ancak günün hangi saati içerisinde yeniden kayıt edilebilecek duruma geldiğini bilmiyorsanız aşağıdaki tablodan .com .net .org ve çok daha fazlası domainin hangi saatte boşa düştüğünü kontrol edebilirsiniz.
Alan Adı Nasıl Yakalanır ?
28.12.2019
Teknoloji her geçen gün gelişmekte, teknolojinin gelişmesiyle birlikte de yeni iş alanları, yeni gelir kapıları açılmaktadır. Artık ticaret yaya olarak gezilen işyerleri, mağazalardan ibaret olmaktan çıktı. Özellikle ticari amaçlı kurulmuş bir firmaysanız bir internet sitenizin olması elzemdir. Bu sebeple ticari firmaların neredeyse tamamı, özel kişilerin ise bir çoğu internet sitesine sahiptir.
Backorder Nedir? Nasıl Yapılır? Nereden Yapılır?
28.12.2019
Alan Adı Sahipleri Sürelerini Yenilemezse, Domain Düşer
Domain - Alan Adı Uzantıları
28.12.2019
Teknoloji çağında olduğumuz yıllarda, artık hemen hemen tüm işletme ve kurumların, bireysel kişilerin ise birçoğunun internet adresi vardır. İnternetin kullanılmaya başlandığı ilk yıllarda alan adı uzantısı olarak “.Com” bilinirken, günümüzde “.com”, “.net”, “.org” gibi uzantılar akıllara kazınan, uzantı dendiğinde akla ilk gelen seçeneklerdendir. İnternet alanlarının gittikçe artması sebebiyle “.
Satışı gerçekleşmiş en pahalı Domainler
28.12.2019
Son zamanlarda insanların büyük ilgiyle takip ettiği domain piyasası, özellikle büyük satış rakamlarıyla bir hayli ilgi çekmektedir. Domain pazarı bu kadar ünlü olmadan önce, bu işi keşfedip ileriye dönük yatırım yapan kişiler, inanılmaz servetlere sahip oldular. Tabi bununla birlikte popüler bir iş kolu olan domain piyasasında artık istediğiniz domainin .com ve .net uzantılarını almak hemen hemen
facebook takip
Twitterda Takip Et
whatsapp